Dla kogo maszyna do haftu?

 
W firmach krawieckich, odzieżowych używanych jest wiele różnych typów maszyn. Do jednego z typów maszyn zaliczają się maszyny do wykonania haftów. Jednocześnie takie maszyny występują również w wersjach amatorskich.
 
Czym różni się przemysłowa maszyna od domowego użytku? Maszyna przemysłowa to przede wszystkim maszyna odpowiednio dużych wymiarów. Może one posiadać bardzo wiele głowic. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie bardzo dużej wydajności wykonywania pracy. To między innymi różni maszyny przemysłowe nawet od maszyn profesjonalnych. Profesjonalne maszyny mogą mieć niewielkie gabaryty. Mogą to być maszyny z jedną głowicą. Są one używane choćby w firmach krawieckich wykonujących usługi dla klientów indywidualnych. Może to dotyczyć wykonania pojedynczych projektów ubrań. W małych firmach wykonywane są również małe serie ubrań. Często są to również dodatki jak czapki.
 
W małych firmach wykonywane są hafty w jednym kolorze. Mogą to być również hafty wielokolorowe wykonywane na maszynach gdzie zmienia się nic. Jest to mniej wydajne niż posiadanie maszyn z możliwością montażu wielu kolorów nici. Przy pojedynczych zleceniach nie ma to aż takiej różnicy.
 
Maszyna używana w domu
W firmach pracują wyspecjalizowani pracownicy. Krawcowa odpowiednio wyszkolona posiada umiejętności wykorzystania różnych typów maszyn. Jednocześnie posiadane doświadczenie zawodowe ułatwia również nauczenie się obsługiwania najnowszych modeli maszyn. Nieco inaczej jest z osobami amatorsko używających maszyn do szycia. Takie osoby potrzebują szczególnie na początku urządzeń prostych w użytkowaniu. Ważne jest by maszyny do haftowania były również wygodne w używaniu.
 
Maszyn do domowego użytkowania może być maszyną zarówno zupełnie nową na rynku. Można również postawić na maszyny używane. Nie ma to tak dużego znaczenia gdyż w domu nie używana się maszyn ciągle. Maszyna w firmach musi często pracować bez przerw przez wiele godzin. Wymaga to również postawienia na maszyny, które są odporne na uszkodzenia czy gwarantują niską awaryjność.