Panele drewniane trójwarstwowe. Co warto o nich wiedzieć?

 
Panele drewniane są atrakcyjną alternatywą dla innych typów podłóg drewnianych – wykonanych z desek litych lub parkietów. Są tańsze od desek i parkietu, łatwe w układaniu, a także dostępne w wielu różnych gatunkach drewna. To powoduje, że dzisiaj kupowane są one tak często.
 
W sprzedaży znaleźć można rozmaite panele drewniane – najbardziej popularne z nich to panele trójwarstwowe, które, jak sama nazwa wskazuje, składają się z trzech warstw. Wierzchnia warstwa wykonana jest z drewna szlachetnego gatunku europejskiego lub egzotycznego o grubości kilku milimetrów, natomiast warstwy poniższe to zwykle tanie drewno iglaste.
 
Im pomieszczenie ma być intensywniej użytkowane, tym twardszy gatunek drewna wierzchniego powinien być zastosowany, na przykład mogą być to gatunki dąb, jesion, buk, grab, akacja, klon, badi, orzech, merbau, teak, jatoba, iroko, wenge.
 
Dlaczego warto wybrać panele trójwarstwowe?
Specjalna budowa powoduje, że panele są bardziej odporne na odkształcenia. Wszelkiego rodzaju nadmierne naprężenia są zredukowane, co powoduje, że panele zachowują stabilność wymiarową na długi czas. Dodatkowym atutem jest ich fabryczne wykończenie poprzez olejowanie, woskowanie lub lakierowanie, co powoduje, że nie ma potrzeby ich wykańczania i nadają się one do użycia od razu.
 
Na uwagę zasługuje także ich łatwy montaż – mogą być one układane jako podłogi pływające lub też mogą być klejone. Najczęściej posiadają one specjalne zatrzaski czy pióra i wpusty, dlatego szybkie i łatwe w układaniu. Warto zastosować do nich dodatkowe podkłady wyciszające, które tłumią odgłos kroków.
 
Gdzie kupić dobre panele drewniane?
Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów „panele podłogowe Warszawa”, można od razu zobaczyć, że jest w czym przebierać. Jeżeli chcesz zdecydować się na taką podłogę, warto udać się do firmy oferującej rozmaite panele podłogowe Warszawa pod tym względem jest dobrze zaopatrzonym miastem. Zamówienia można często składać też przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, ale zaleca się zobaczenie paneli na żywo, aby mieć pewność, że będą one pasowały idealnie do danej aranżacji.