Poleasingowe auto osobowe – warto czy nie warto?

 
Samochody poleasingowe kojarzą ci się przede wszystkim z tymi mocno zużytymi i wymagającymi kosztownych napraw ze względu na dużą eksploatację? W rzeczywistości pojazdy z leasingu także mogą być świetnym wyborem dla poszukujących czegoś z drugiej ręki i bez ryzyka.
 
Leasing jest najpopularniejszym sposobem na pozyskanie samochodu przez firmę – korzystają z niego zarówno mniejsze przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje. Po zakończeniu okresu leasingowego przedsiębiorca może albo wykupić pojazd w niskiej cenie, albo może zdecydować się na jego oddanie leasingodawcy. Takie samochody trafiają potem do ponownej sprzedaży.
 
Dzisiaj poleasingowe samochody osobowe możemy zakupić w wielu różnych miejscach, a mianowicie znajdziemy je między innymi w salonach dealerskich sprzedających auta z drugiej ręki, a także w salonach skupiających się na sprzedaży pojazdów z leasingu – takich miejsc jest w Polsce coraz więcej.
 
Samochody poleasingowe mają zarówno swoje zalety, jak i wady, jeśli chodzi o ich zakup. Przede wszystkim możemy łatwiej sprawdzić ich stan techniczny – otrzymujemy dostęp do historii serwisowania pojazdu, ponieważ auta w leasingu są serwisowane w ASO. Także wielu sprzedawców wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom kupujących i udostępnia im informacje z przeglądów technicznych pojazdów – dzięki temu możemy dowiedzieć się, jaki jest rzeczywisty stan auta.
 
To jednak jeszcze nie wszystkie zalety, jakie mają poleasingowe samochody osobowe. Możemy też bez problemu odbyć jazdę próbną i skorzystać z dodatkowych udogodnień, między innymi z dogodnych form finansowania jak kredyt samochodowy czy leasing auta używanego. Ponadto na miejscu będziemy mogli wykupić korzystne ubezpieczenie OC oraz dodatkowe polisy bez przepłacania.
 
Podsumowując, jeśli poszukujesz auta używanego, sprawdź również oferty samochodów poleasingowych. Wybór jest spory, a ryzyko związane z kupnem znacznie mniejsze niż w przypadku samochodów sprawozdanych z zagranicy, co do których stanu technicznego nigdy nie mamy całkowitej pewności.